Już wkrótce nowa droga rowerowa na Bemowie

BEMOWO. Wykonawca drogi dla rowerów na ul. Wrocławskiej na odcinku od Widawskiej do Powstańców Śląskich już rozpoczął realizację inwestycji, w tym także remont ok. 150-metrowego fragmentu chodnika. Zostanie też nasadzona nowa zieleń, w tym drzewa.

Według zapowiedzi Zarządu Dróg Miejskich nowa droga powstanie między jezdnią a chodnikiem po północno-wschodniej stronie ul. Wrocławskiej na odcinku od ul. Widawskiej do ul. Powstańców Śląskich. Przy przejściu dla pieszych przy ul. Blatona zostanie utworzony przejazd rowerowy oraz krótki łącznik do ul. ks. B. Markiewicza.

Wykonawca (warszawska firma Planeta) w tym tygodniu rozstawił sprzęt i właśnie rozpoczął prace. Dotyczą nie tylko drogi dla rowerów – trwa wytyczanie śladu pod jej utworzenie – ale także drugiej części inwestycji. Chodzi o remont chodnika po południowej stronie ul. Wrocławskiej, który zostanie odnowiony na odcinku od budynku Wrocławska 23B do przejścia przy ul. Blatona. Po starych płytach chodnikowych nie ma już śladu, obecnie trwa przygotowywanie podłoża pod położenie nowych. Dzięki temu piesi zyskają komfort dojścia do pobliskich budynków i mieszczących się w nich m.in. sklepów.

Zgodnie z umową z wykonawcą, prace powinny zakończyć się 10 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *