Projekt „Poznaj Bielany” z myślą o lokalnych przedsiębiorcach

BIELANY. Bielański Ośrodek Kultury rusza z nowym projektem. „Poznaj Bielany”, bo o nim mowa, ma na celu promocję lokalnych biznesów na terenie najbardziej zielonej warszawskiej dzielnicy.

Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa utrudnia działalność wielu branżom oraz gałęziom gospodarki. W gronie najbardziej „poszkodowanych” znalazł się sektor HoReCa – hotele, restauracje oraz firmy cateringowe. Aktualne obostrzenia sanitarne uniemożliwiają wizytę w lokalu, możliwe jest tylko zamówienie jedzenia. Przepisy te sprawiają, że wiele podmiotów stanęło nad finansową krawędzią. Pomocną dłoń w stronę lokalnych podmiotów wyciągnął Bielański Ośrodek Kultury. Uruchomiony przez niego projekt „Poznaj Bielany” ma na celu promocję okolicznych biznesów, które najmocniej odczuły skutki trwającej pandemii COVID-19.

Na czym będzie polegać akcja? Na różnych formach promocji tychże podmiotów, oczywiście w zgodzie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi. Realizowane będą nagrania z międzykulturowych pokazów kulinarnych, wywiady z artystami, spotkania autorskie oraz warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Wszystko odbywać się będzie formule internetowej (online). W ten sposób BOK pragnie zachęcić swoich odbiorców do odwiedzenia tych miejsc oraz wsparcia przedsiębiorców jako naszych bliskich sąsiadów.

Pierwszy pokaz zaplanowany został jeszcze na marzec. Podczas eventu online pod hasłem „Wieczór Międzynarodowy – Indie” internauci usłyszą o tradycji indyjskiego wesela, zobaczą jak wiązać sari i co oznaczają gesty w tańcu kathak. Będzie można również podziwiać indyjskie tańce w wykonaniu Magdaleny Niernsee i poznać fantastyczną indyjską restaurację prowadzoną przez sympatyczną rodzinę z Indii, która wprowadzi widzów w sekrety i tajniki kuchni indyjskiej. Imprezie towarzyszyć będzie pokaz kuchni indyjskiej przygotowany przez restaurację Curry Master na warszawskich Bielanach.

Drugi z pokazów nawiązywać będzie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W ramach tzw. „Wielkanocnych Dwóch Godzin dla Rodziny” odbędzie się spektakl teatralny pt. „Teoś i Wielkanoc” w wykonaniu Teatru Dobrego Serca oraz warsztaty wielkanocne i animacje plastyczne.

Oba wydarzenia są bezpłatne i transmitowane będą na Facebooku i kanale YouTube Bielańskiego Ośrodka Kultury. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.bok-bielany.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *