Szpital Bielański z dodatkowymi środkami na nowy sprzęt

BIELANY. Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o dofinansowaniu trzech stołecznych szpitali. Wsparcie zostanie przeznaczone na sprzęt ratujący zdrowie i życie pacjentów zarażonych koronawirusem.

Ze środków skorzystają Szpital Południowy, Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej oraz Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki. Łącznie otrzymają 6 mln zł w ramach programu operacyjnego województwa mazowieckiego.

– System ochrony zdrowia w czasie pandemii jest na granicy wydolności – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Statystyki są nieubłagane. Pod względem nowych przypadków zakażenia koronawirusem, Mazowsze każdego dnia jest na czele medialnych rankingów. Dlatego po raz kolejny przeznaczamy środki z UE na wsparcie szpitali. Tym razem dzięki unijnym funduszom do trzech stołecznych placówek trafi nowoczesna aparatura medyczna, ale też środki ochrony osobistej – dodaje wicemarszałek.

– Zakupiony sprzęt i aparatura do walki z SARS-CoV-2 już trafia do trzech stołecznych szpitali. To bardzo ważny wkład w walkę o zdrowie mieszkańców nie tylko Warszawy, ale i całego Mazowsza. Liczymy, że dzięki środkom z UE łącznie uda się doposażyć ok. 30 nowych stanowisk OIT – podsumowuje wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Marcin Podsędek.

Szpitale zostaną wyposażone w stacje pomp infuzyjnych, aparaty do terapii nerko-zastępczej z podgrzewaczem, łóżka OIT, kardiomonitory z odłączanym modułem, kapnografią, IBP, NIBP, EKG, ST, respiratory stacjonarne z kompresorem, ssaki akumulatorowe i elektryczne z wózkiem, a także urządzenia i systemy do biodekontaminacji.

Chroniąc personel, na terenie Szpitala Bielańskiego i Szpitala Wolskiego zainstalowane zostaną kontenery medyczne służące do czasowej izolacji pacjentów podejrzanych o zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (i innymi chorobami). Kontenery pozwolą uporządkować ruch chorych, usprawnić izolację pacjentów potencjalnie zakażonych oraz poprawić warunki higieniczno-sanitarne towarzyszące przyjmowaniu pacjentów do SOR. Ponadto w ramach projektu planowane są zakupy środków ochrony indywidualnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *