Krajowe mistrzostwa MMA na Białołęce

BIAŁOŁĘKA. W kwietniu w Białołęckim Ośrodek Sportu odbędzie się pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw MMA Polska organizowanych przez Stowarzyszenie #MMAPolska. Patronat nad turniejem objął burmistrz dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca.

Zawody odbędą sie 17 kwietnia w hali przy ul. Strumykowej 21. Prawo startu w turnieju mają wyłącznie amatorzy, czyli zawodnicy, których rekord amatorski obejmuje maksymalnie 3 stoczone walki. Oznacza to, ze żaden fighter posiadający rekord zawodowy w sportach walki nie ma możliwości przystąpienia do rywalizacji.

W turnieju wystartują kobiety i mężczyźni, którzy rywalizować będą w kategorii junior, senior, junior-pierwszy krok i senior-pierwszy krok w kilku kategoriach wagowych. Płeć piękna od 47,5 do 70,3 kg, natomiast panowie od 52,2 do 120,2 kg.

Zbliżające się zawody będą pierwszą odsłoną premierowej serii składającej się z czterech edycji. Druga odbędzie się w czerwcu, a dwie ostatnie – prawdopodobnie w październiku i grudniu. Cykl będzie elementem selekcji do 15-osobowej kadry Polski, która w tym roku wystąpi w dwóch imprezach międzynarodowych pod auspicjami IMMAF (Międzynarodowa Federacja Mieszanych Sztuk Walki) – mistrzostwach świata i Europy.

Rejestracja do turnieju odbywa się poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy: https://mmapolska.org/zapisy/. Termin zapisów upływa 10 kwietnia.

Partnerami medialnymi wydarzenia są Polsat Sport, Onet.pl i MMA Rocks.

Organizator turnieju, Stowarzyszenie #MMAPolska, dba rozwój MMA jako dyscypliny sportowej. W wymiarze długoterminowym, oprócz zindeksowania i scalenia rynku, celem jest wprowadzenie MMA na łono dyscyplin obecnych na Igrzyskach Olimpijskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *