Znamy rozstrzygnięcia Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza

BEMOWO, BIELANY. Reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego wygrali w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. To cykl zawodów sportowych, w których co roku bierze udział blisko 4 tys. studentów. Sportowcy rywalizują w ponad 30 dyscyplinach.

Zawodnicy Akademickiego Związku Sportowego UW zdobyli łącznie 299 punktów i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, czyli zestawieniu wyników wszystkich dyscyplin rozgrywanych podczas AMWiM. Na drugiej pozycji znalazła się Politechnika Warszawska z wynikiem 245 punktów. Trzecie miejsce i 233 punkty zdobyła bemowska uczelnia – Wojskowa Akademia Techniczna. Na miejscu piątym uplasowała się bielańska Akademia Wychowania Fizycznego.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza odbywały się od stycznia do pierwszego tygodnia marca 2020 r., później nastąpiła przerwa spowodowana wybuchem pandemii. W czerwcu zawody zostały wznowione. Rozpoczęto od siatkówki plażowej, żeglarstwa i wspinaczki sportowej. Rozgrywki trwały do przełomu września i października. 18 marca 2021 roku zostały wręczone statuetki dla najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *