ZTM wyremontuje 30 przystanków

WARSZAWA. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę ze spółką Planeta na budowę i remont przystanków autobusowych. W 2021 roku planuje prace w ponad 30 lokalizacjach, wśród nich znalazły się te z północnych części stolicy.

Do końca 2021 roku planowane są prace budowlane i remontowe na przystankach autobusowych w 30 lokalizacjach. Ich zakres będzie uzależniony od stanu infrastruktury na konkretnym przystanku: mogą to być naprawy nawierzchni peronów, zatok i pasów przejazdowo-postojowych oraz drobne remonty, jak wymiana krawężnika czy urządzeń infrastruktury podziemnej (włazów kanałowych, wpustów deszczowych lub studni teletechnicznych).

Firma Planeta będzie także odpowiedzialna za wykonywanie peronów przystanków tymczasowych wyznaczanych na czas remontu przystanku stałego. Prace będą musiały być prowadzone przy jak najmniejszych utrudnieniach w ruchu. Wartość przedmiotu umowy to 4 mln zł z możliwością uzupełnienia go o zlecenia prac budowlanych i remontowych w dodatkowych lokalizacjach – poinformowano w komunikacie.

W planie ujęto takie przystanki z północnych części Warszawy: Aspekt 01 (ul. Wólczyńska), Radiowa 03, Orlich Gniazd 02 (oba mieszczące się przy ul. Radiowej), Warzelnicza 02 (ul. Białołęcka).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *