Buspas do Łomianek? Bez szans!

BIELANY. Jak na razie nie ma co liczyć na powstanie buspasa do Łomianek. Powołany w 2019 roku zespół roboczy do jego wytyczenia spotkał się jedynie… dwa razy! Prace „w związku z trudną sytuacją budżetową” zostały wstrzymane – informuje branżowy portal transport-publiczny.pl.

Dziennikarze serwisu powołują się na wypowiedź wiceprezydent Warszawy Michała Olszewskiego, który odpowiadał na interpelację radnego Marka Szolca w tej sprawie. Okazało się, że powołany zespół, który miał zająć się powstaniem buspasa, w 2020 roku spotkał się zaledwie dwa razy. Powód? Pandemia. – Ponadto, w związku z trudną sytuacją budżetową będącą wynikiem obowiązującego stanu epidemii wirusa SARS-CoV -2, prace nad porozumieniem zostały wstrzymane – tłumaczy wiceprezydent .

– Ze względu na konieczność dokończenia rozpoczętych, strategicznych dla Warszawy inwestycji komunikacyjnych, w tym m.in. budowy metra, w roku 2020 miasto nie posiadało wolnych środków budżetowych pozwalających na utworzenie takiego zadania inwestycyjnego. Biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną oraz trudną sytuację finansową Warszawy obecnie, trudno jest podać termin zakończenia prac – dodaje Michał Olszewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *