Pastorały Warszawskie oświetlą Pl. Inwalidów

ŻOLIBORZ. Zarząd Dróg Miejskich rozpisał przetarg na modernizację oświetlenia na pl. Inwalidów. Jeszcze w tym roku wysłużone konstrukcje betonowe zostaną zastąpione przez stylizowane latarnie typu Pastorał Warszawski. Dzięki temu będzie jaśniej i bezpieczniej a przy okazji także oszczędniej.

Nowe oświetlenie pojawi się na całym placu. 25 mocno wyeksploatowanych latarni zostanie usuniętych, a w ich miejscu stanie tyle samo słupów typu Pastorał Warszawski z 1923 r. wraz z ledowymi oprawami. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, gdyż nowe latarnie będą świecić jaśniej. Zmniejszy się także ryzyko wystąpienia awarii oraz zużycie energii elektrycznej.

Nowe słupy sprawią, że pod kątem oświetlenia pl. Inwalidów wreszcie upodobni się do najbliższej okolicy. W 2016 r. pastorały zostały zamontowane na ul. Mickiewicza, a jesienią 2017 r. – na ul. Wojska Polskiego. Ta druga dostała latarnie o wysokości 10,5 m i takie też staną na placu. Będą zdobione stylizowanymi odlewami żeliwnymi w postaci przewiązek żeliwnych, a w miejscach łączenia trzpienia słupa z wysięgnikiem zostaną zwieńczone ozdobą.

fot. ZDM

Przetarg na modernizację oświetlenia na pl. Inwalidów został właśnie ogłoszony, a oferty można zgłaszać do 7 kwietnia. Wybrany wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

  • Pastoral2: ZDM
  • Pastoral1: ZDM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *