Piastów Śląskich odmieniona

BEMOWO. Zarząd Dróg Miejskich zakończył wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na ul. Piastów Śląskich na Bemowie. Na szerokiej i pustej jezdni utworzono drogę dla rowerów i miejsca do parkowania.

Ul. Piastów Śląskich została dopasowana do obecnego natężenia ruchu w tym obszarze dzielnicy. – Połowę szerokości jezdni przeznaczyliśmy na miejsca do parkowania, których wcześniej w ogóle nie było, a także na drogę dla rowerów. Dzięki temu rowerzyści nie są już zmuszeni do korzystania z niewygodnego ciągu z kostki po drugiej stronie ulicy – chwalą nowe rozwiązanie drogowcy.

I dodają: Dla kierowców przygotowaliśmy miejsce na 53 samochody do parkowania równoległego. Między nimi a drogą dla rowerów utworzyliśmy pewną rezerwę, aby przy otwieraniu drzwi kierowcy lub pasażerowie nie zawadzili o rowerzystów. Ruch po jezdni odbywa się teraz dwoma pasami – po jednym w każdym kierunku. Jako że aut jest tu niewiele, zmiana nie spowodowała utrudnień w przejeździe.

Ciągnąca się wzdłuż ogrodzenia lotniska droga dla rowerów stała się chodnikiem. Piesi wreszcie mogą legalnie tamtędy chodzić – wcześniej często korzystali z tej strony ul. Piastów Śląskich, jednak nie było to komfortowym rozwiązaniem zarówno dla nich, jak i rowerzystów.

Wprowadzone zmiany mają charakter doraźny i niskokosztowy. Ul. Piastów Śląskich docelowo ma zostać przebudowana przy okazji budowy remontu węzła z trasą ekspresową S7. Z tego względu podejmowanie tam większych modyfikacji poza tymi, które dotyczą organizacji ruchu, byłoby niegospodarne.

fot. ZDM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *