Wielkanoc przed telewizorem (piątek)

Już po raz drugi spędzamy Wielkanoc w pandemicznym reżimie. Mniej nas będzie przy świątecznym stole, mniej na spacerze. Za to więcej miejsca na kanapie, kiedy rodzinnie będziemy chcieli obejrzeć coś w telewizji! A co jest do oglądania? Sprawdźmy!

Indiana Jones i świątynia zagłady (1984) reż. Steven Spielberg / Super Polsat, 20:00

Lata 30. XX w. Indiana Jones (Harrison Ford) wdaje się w konflikt z szefem chińskiego gangu w Szanghaju. W brawurowej ucieczce towarzyszą mu nowi przyjaciele: sprytny nastolatek i tancerka rewiowa. Przypadek sprawia, że trafiają do hinduskiej wioski, której mieszkańcy potrzebują pomocy w odnalezieniu świętego kamienia.

Druga i, bądźmy szczerzy, najsłabsza część klasycznej już tetralogii Stevena Spielberga i George’a Lucasa o przygodach nieustraszonego profesora archeologii. Widać, że ta akurat produkcja już się zestarzała, choć brawurowy pościg wagonikami po wnętrzu kopalni nawet po latach wciąż bawi i robi wrażenie.

Kocha, lubi, szanuje (2011) reż. Glenn Ficarra, John Requa / HBO2, 21:00

Cal (Steve Carell) praktycznie od zawsze kocha tylko jedną kobietę – swoją żonę Emily (Julianne Moore). Wszystko się komplikuje, gdy Emily wyznaje mężowi, że ma romans z kolegą z pracy. Wkrótce załamany Cal poznaje kobieciarza Jacoba (Ryan Gosling), który postanawia całkowicie zmienić jego dotychczasowy styl życia…

Komedia romantyczna w doborowej obsadzie w sam raz na lekki wieczorny domowy seans. Nie tylko dla par.

Kraina lodu (2013) reż. Chris Buck, Jennifer Lee / Polsat Film, 18:50

Jedna z najgłośniejszych produkcji Disneya ostatniej dekady. Magiczne zdolności księżniczki Elsy sprowadzają do miasta Arendelle wieczny śnieg. Przed jej siostrą Anną nie lada wyzwanie: musi przywrócić ład w królestwie i równocześnie poprawić rodzinne relacje. Historia pozornie banalna, ale jednak inna niż wszystkie: pomimo obecności przystojnego księcia, najważniejszą miłością okazuje się ta siostrzana…

Jak w przypadku większości disneyowskich produkcji, nie zawiedzie nas także ścieżka dźwiękowa, czego najlepszym przykładem nagrodzona Oscarem piosenka „Mam tę moc” (Let it Go). Drugą statuetkę „Kraina lodu” otrzymała w kategorii „Najlepszy długometrażowy film animowany”. Po ośmiu latach to nadal jeden z najchętniej oglądanych filmów Disneya. Nic dziwnego, ze stał się najbardziej dochodową animacją w historii kina i w 2019 roku doczekał kontynuacji.

Pasja (2004) reż. Mel Gibson / TV Puls, 20:00

Mel Gibson zobrazował ostatnie godziny ziemskiego życia Jezusa Chrystusa (James Caviezel) – od modlitwy w Gaju Oliwnym, poprzez drogę krzyżową i śmierć, aż po zmartwychwstanie.

Można by pomyśleć, że historia męki pańskiej, to pozycja w sam raz do obejrzenia w okresie wielkanocnym. Problemem jest niezwykła, drastyczna brutalność obrazu – podczas premierowego pokazu jeden z księży zemdlał! – która powoduje, że film jest przeznaczony jedynie dla dorosłego widza.

  • kraina-lodu-film-animowany: mat. promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *