Wielkanoc przed telewizorem (sobota)

Już po raz drugi spędzamy Wielkanoc w pandemicznym reżimie. Mniej nas będzie przy świątecznym stole, mniej na spacerze. Za to więcej miejsca na kanapie, kiedy rodzinnie będziemy chcieli obejrzeć coś w telewizji! A co jest do oglądania? Sprawdźmy!

Dwa tygodnie na miłość (2002) reż. Marc Lawrence / TVN Siedem, 15:15

Lucy (Sandra Bullock) to prawniczka-idealistka chętnie zajmująca się sprawami społecznymi. Przy okazji prób ocalenia przed wyburzeniem zabytkowego budynku, poznaje George’a (Hugh Grant), szefa korporacji, z którą walczy. Wydaje się, że tych dwoje dzieli wszystko. Do czasu…

Komedia romantyczna z tą uroczą parą to miły sposób na spędzenie popołudnia, a przy okazji szansa na skok w przeszłość, do czasów, kiedy Hugh Grant był troszkę mniej siwy.

Hotel Transylwania (2012) reż. Genndy Tartakovsky / Super Polsat, 17:05

Tytułowy Hotel Transylwania to miejsce, gdzie wszelkiego rodzaju potwory mogą poczuć się swobodnie i odpocząć od niechcianego zainteresowania. Jego gospodarz, hrabia Dracula, postanawia wyprawić imprezę z okazji 118 urodzin swojej córki Mavis. Do hotelu zjeżdżają się m.in. potwór Frankenstein, przerażająca mumia, czy rodzina wilkołaków. Wszystko się komplikuje, gdy pojawia się również pewien nieproszony gość: człowiek…

Jeśli szukacie filmu dla całej rodziny, to ta nietuzinkowa animacja powinna doskonale się sprawdzić!

Whiplash (2014) reż. Damien Chazelle / HBO2, 19:10

Ambitny i utalentowany Andrew (Miles Teller) jest studentem nowojorskiego konwersatorium muzycznego. Niestety, nie dość utalentowany dla opiekuna orkiestry jazzowej Terence’a Fletchera (J.K. Simmons). Nauczyciel jest żywą legendą i kiedyś Andrew marzył o dołączeniu do dyrygowanego przez niego zespołu. Jednak teraz każdy dzień ćwiczeń pod jego okiem jest przepełniony okrucieństwem, przemocą i różnego rodzaju mobbingiem. Chłopak musi zdecydować, czy sukces powinien wymagać aż tylu poświęceń i czy kariera muzyczna musi być okupiona stresem, upokorzeniami i desperacją…

Prawdziwy popis aktorski J.K. Simmonsa (Oscar i Złoty Glob dla najlepszego aktora drugoplanowego) oraz fantastyczna muzyka to atuty tego filmu.

Gladiator (2000) reż. Ridley Scott / TVN Siedem, 20:00

Rzym, 180 r. n.e. Generał Maximus (Russell Crowe) jest nie tylko doświadczonym dowódcą i zwycięzcą wielu bitew, ale też prawą ręką cesarza Marka Aureliusza. Wszystko obraca się przeciwko niemu, gdy władca umiera, a rządy przejmuje jego zazdrosny syn Kommodus (Joaquin Phoenix). Maximus zostaje uwięziony i wkrótce trafia na arenę jako tytułowy gladiator. Rozpoczyna dramatyczną walkę o przetrwanie…

„Gladiator” to swoisty powrót do wielkich hollywoodzkich produkcji w stylu lat 50. Robi wrażenie rozmachem realizacyjnym i znakomitą muzyką Hansa Zimmera. Film zdobył Oscary w pięciu kategoriach, w tym dla „Najlepszego Filmu” i „Najlepszego aktora pierwszoplanowego” (Russell Crowe).

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (2020) reż. Jan Holoubek / Canal+, 21:00; Canal+1, 22:00

Film oparty na prawdziwej historii, która kilka lat temu wstrząsnęła całą Polską. Tomasz Komenda (Piotr Trojan) zostaje niesłusznie oskarżony o gwałt i zabójstwo. Przedstawione dowody pozwalają na wydanie wyroku skazującego go na 25 lat pozbawienia wolności. Jednak po 18 latach nowe poszlaki sprawiają, że prokuratorzy i policjant postanawiają ponownie przyjrzeć się sprawie.

Jedna z najgłośniejszych polskich produkcji ostatnich miesięcy. Warto obejrzeć nie tylko ze względu na aktualną tematykę.

  • wishplash: mat. prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *