Już wkrótce ruszy program „Warszawa szczepi”

WARSZAWA. Oficjalny start projektu zaplanowano na 19 kwietnia. Powstanie 13 nowych, miejskich punktów szczepień masowych, które wzmocnią działanie blisko 60 dotychczasowych punktów, funkcjonujących na terenie miejskich placówek i przychodni.

Według stołecznych włodarzy, Warszawa – dzięki programowi – będzie szczepić (po uzyskaniu pełnej operacyjności) ponad 80 tysięcy mieszkańców tygodniowo. Największy miejski punkt szczepień masowych powstanie na stadionie warszawskiej Legii.

– W zeszłym tygodniu mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak działa rządowy program szczepień. Po tym jak miliony Polaków ucieszyło się, że program przyspieszył, okazało się, że to błąd systemu. Zależy nam, aby przyspieszyć szczepienia i pomóc mieszkańcom. Dlatego chcemy jak najszybciej ruszyć z programem „Warszawa szczepi” –
tłumaczył Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Dotychczas w stolicy powstało 60 punktów szczepień. Działają one na terenie miejskich placówek i przychodni. Warto nadmienić, że żaden inny samorząd nie uruchomił aż tyle punktów co Warszawa. Kolejne będą zlokalizowane w następujących dzielnicach: Białołęce, Targówku, Woli, Żoliborzu, Ursynowie, Mokotowie, Wilanowie, Wawrze, Śródmieściu i Pradze-Północ oraz na trzech stacjach metra. Jak podkreślił prezydent m. st. Warszawy, zakładany próg szczepień (ponad 80 tys. tygodniowo – przyp. redakcja) zostanie osiągnięty tylko wtedy, gdy władze centralne zapewnią miastu nieograniczone dostawy szczepionek.

Co istotne, lokalizacje punktów szczepień zostały wybrane w taki sposób, aby można tam było łatwo dojechać transportem publicznym. Największym punktem będzie ten na stadionie Legii z możliwością szczepień nawet do kilku tysięcy osób dziennie. Władze miasta już wkrótce uruchomią specjalną linię autobusową nr 901, która z Dworca Centralnego zapewni dojazd na szczepienia na ul. Łazienkowską. Przebieg planowanej linii i przystanków pozwolą obsłużyć pasażerów zarówno z rejonu Dworca Centralnego, jak i 1 i 2 linii metra.

W północnej ćwiartce Warszawy punkty staną w następujących miejscach:
– Hala sportowa przy szkole nr 267 na ul. Braci Załuskich 1 (Żoliborz)
– Ośrodek sportu na ul. Strumykowej 21 (Białołęka)

Zapisy na szczepienie prowadzone będą poprzez witrynę www.warszawaszczepi.pl. Co ważne, każdy może wybrać dowolny punkt, niezależnie od tego, gdzie mieszka. Zgodnie z zapowiedziami rządu, już 12 kwietnia będzie można się zapisać na szczepienie do nowo utworzonych punktów, a 19 kwietnia zaczną się same szczepienia.

One thought on “Już wkrótce ruszy program „Warszawa szczepi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *