Północna Ćwiartka w radiu #2

Zapraszamy na drugą audycję dedykowaną mieszkańcom takich warszawskich dzielnic, jak Białołęka, Bielany, Bemowo i Żoliborz.

Program przygotowywany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA oraz Radiem Bezpieczna Podróż.

Dziś naszym gościem jest Paweł Nastula, czyli chłopak z Bielan. To sportowiec, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeden z najlepszych polskich judoków, multimedalista, mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku, dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy i trzynastokrotny mistrz Polski. Paweł Nastula (ur. 26.06.1970) nie bez powodu mawia o sobie mawia, że jest chłopakiem z Bielan. Tutaj się wychował, tutaj chodził do szkoły podstawowej i tutaj zrodziła się jego miłość do judo. To stąd “wyszedł” do AZS-AWF Warszawa. Swoją przygodę z judo i legendarnym trenerem Wojciechem Borowiakiem zaczął jako 10-latek. W rozmowie z nami ceniony i powszechnie lubiany “Nastek” zdradza kilka bielańskich smaczków ze swojej młodości, opowiada o ulubionych miejscach na Bielanach, jak i o swoim klubie, który prowadzi właśnie w tej, a nie innej dzielnicy Warszawy. Przyznaje, że wraz z żoną przymierzają się, by ponownie zamieszkać na Bielanach. Z Paweł Nastulą rozmawiała Agnieszka Warchulińska.

Dziś przedstawiamy także tych, którzy w tych trudnych czasach pandemii niosą pomoc innym. Taką osobą jest między innymi Zbigniew Dolecki prowadzący od ponad dwudziestu lat na Bielanach Klub Pod Podłogą. Od blisko roku lokal ten prowadzi akcję “Posiłek dla medyka”. A także we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany oraz Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA wydaje obiady dla najuboższych. W rozwożeniu tych posiłków pomagają wolontariusze ze ww. stowarzyszenia, o których z kolei opowiada Oktawia Staciewińska.

W wywiadzie z Wojciechem Jurkiewiczem wiceprezesem klubu rozmawiamy o sytuacji w klubie, sekcjach sportowych, zawodnikach, planach i rewitalizacji stadionu Hutnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *