Murale Kory i Krystyny Sienkiewicz powstaną na Bielanach

BIELANY. Na ścianach szczytowych budynku przy ul. Żeromskiego 44/50 powstaną murale będące hołdem dla Kory i Krystyny Sienkiewicz – dwóch wybitnych warszawskich artystek. Obie przez lata mieszkały na Bielanach, na ul. Płatniczej.

W inicjatywę uwiecznienia wizerunku obu artystek zaangażowały się ich rodziny, wspólnota mieszkaniowa oraz Stołeczny Konserwator Zabytków, a prace nad realizacją pomysłu ruszyły już ponad rok temu. Projekty obu murali wybierze w najbliższym czasie specjalna komisja konkursowa, w której zasiadają m.in. Kuba Sienkiewicz, bratanek Krystyny Sienkiewicz, a zarazem muzyk i lider zespołu Elektryczne Gitary, a także wieloletni partner Kory – Kamil Sipowicz. Jak informują władze dzielnicy, obrady jury zaplanowano na koniec kwietnia.

Kora była piosenkarką rockową i autorką wielu tekstów, na Bielanach mieszkała przez blisko 20 lat. Kojarzona jest głównie z legendarnym zespołem MAANAM, którego w latach 1976-2008 była wokalistką. Nagrała z nim wiele ponadczasowych hitów, jak „Boskie Buenos”, „O! Nie rób tyle hałasu”, „Cykady na Cykladach” czy „Kocham cię, kochanie moje” czy „Krakowski spleen”. Zmarła w 2018 r.

Zmarła w 2017 r. Krystyna Sienkiewicz, była wybitną aktorką teatralną i filmową. Miała niezwykły talent komediowy, a popularność przyniosły jej filmy „Lekarstwo na miłość”, „Rzeczpospolita babska” i seriale „Rodzina Leśniewskich” czy „Graczykowie”. Występowała także w „Kabarecie Starszych Panów” a także „Kabareciku Olgi Lipińskiej”. Znana bielańska restauracja „Pod Podłogą” znajduje się dosłownie pod jej domem przy Płatniczej 35/37.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *