Północna Ćwiartka w radiu #3

Zapraszamy na kolejną audycję dedykowaną mieszkańcom takich warszawskich dzielnic, jak Białołęka, Bielany, Bemowo i Żoliborz.

Program przygotowywany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA oraz Radiem Bezpieczna Podróż.

Zapraszamy na wywiad z Wojciechem Borkowskim, lekarzem i radnym Dzielnicy Bielany. Podczas rozmowy z doktorem Borkowskim Agnieszka Warchulińska poruszyła temat funkcjonowania Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, mieszczącego się przy ulicy Mehoffera. Z racji faktu, że Wojciech Borkowski na co dzień jest także radnym Dzielnicy Bielany i zasiada w Komisji Zdrowia poruszono także kwestie prac tej komisji, spraw związanych z pomocą osobom dotkniętym chorobom alkoholowym oraz współuzależnionym, jak i dostępności do placówek leczniczych mieszkańców Bielan.

Rozmawiamy także o historii Cytadeli Warszawskiej. A po tej charakterystycznej “czerwonej” twierdzy naszym przewodnikiem jest znany i ceniony warszawski historyk Jarosław Zieliński. Rozmowę prowadzi Piotr Radecki.

Czy naprawdę szewc bez butów chodzi? O odchodzących zawodach, w tym o zawodzie szewca, rozmawiamy ze Zdzisławem Kalinowskim, prowadzącym swój zakład na Starych Bielanach od ponad 40 lat.

Z trenerem Danielem Poredą ze Studia Treningu DWA OGNIE rozmawiamy o tym, jak w czasie pandemii dbać o kulturę fizyczną, jak trenować, gdzie trenować, w jaki sposób regenerować mięśnie i jak ważna w powrocie do dobrej formy jest dieta. Poruszamy również temat współpracy z trenerem personalnym, indywidulanej motywacji i kwestii regularnych badań parametrów krwi. W naszej rozmowie nie zabrakło również pytań o to, jak trenują kobiety, a jak mężczyźni. Zdradzamy również co to jest i na czym polega trening z wózkami dla mam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *