Trzech chętnych na wykonanie koncepcji Marymontu. Ratusz rozpoczyna konsultacje

ŻOLIBORZ. Trzy oferty trafiły do żoliborskiego ratusza na wykonanie koncepcji modernizacji stadionu Marymontu.

Najniższą – opiewającą na 130 tysięcy złotych – złożyła firma Chapman Taylor International Services. Poznańskie KASP STUDIO PROJEKTOWE wyceniła swoje usługi na kwotę 130 995 złotych. Najwięcej za stworzenie koncepcji chce AUTORSKA PRACOWNIA ARCHITEKTURY – CAD Warszawy – 132 840 złotych. Wszystkie mieszczą się w budżecie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 4️ tygodni.

W tym czasie prowadzone sa rozmowy i konsultacje z klubami o potrzebach i oczekiwaniach sportowców wobec zagospodarowania RKS Marymont zarówno w kontekście sportowym, jak i historycznym.

Przypomnijmy na marcowej sesji Rady m.st. Warszawy: radni przyznali dzielnicy Żoliborz środki finansowe na modernizację obiektu. Finansowanie, podzielone na lata 2021-2023, obejmie przygotowanie koncepcji modernizacji, dokumentacji projektowej, prac konserwatorskich i odtworzeniowych obiektów sportowych oraz doprowadzenie mediów. Planowane prace remontowe i odtworzeniowe stadionu RKS Marymont koncentrować się będą na konserwacji, modernizacji i ewentualnej odbudowie istniejących obiektów. Ich całkowity zakres będzie uzależniony od koncepcji przygotowanej w oparciu o otrzymane specjalistyczne ekspertyzy. Prace będą realizowane według wytycznych Stołecznego Konserwatora Zabytków, a potem, zgodnie z prawem, będą musiały uzyskać akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

One thought on “Trzech chętnych na wykonanie koncepcji Marymontu. Ratusz rozpoczyna konsultacje

  1. Należy sprostować że to nie ratusz rozpoczyna konsultacje, tylko burmistrz oraz wiceburmistrzyni spotkali się z kilkoma klubami, jednak dzieje się to już PO otwarciu ofert w przetargu, a więc założenia do projektu zostały zrobione zanim ktokolwiek zapytał kluby o ich potrzeby. Dodatkowo nie można nazwać konsultacjami tego co ma miejsce, nie ma wśród nich ani socjologów, psychologów środowiskowych, architektów, ekspertów, badaczy, nie ma głosu mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *