Ostatni moment na głosowanie na projekty graficzne Kart Ucznia

WARSZAWA. Do 26 kwietnia  br. można głosować na prace zgłoszone w ramach konkursu „Moja Karta Miejska”. Zwycięskie prace trafią na warszawskie Karty Ucznia.

Od 13 kwietnia na stronie Urzędu Miasta st. Warszawa, pod adresem: www.um.warszawa.pl/mojakartamiejska, można oddać swój głos na jedną z trzech prac w kategorii klasy I-IV i jedną w kategorii klasy V-VIII. Głosowanie potrwa do 26 kwietnia, a laureatów konkursu poznamy 27 kwietnia.

Konkurs „Moja Karta Miejska” został ogłoszony przez Urząd m.st. Warszawy 12 marca. Jego celem było zachęcenie uczniów warszawskich szkół podstawowych do przygotowania prac, które trafią na Karty Ucznia. Prace miały przedstawiać jak obecnie jest ona widziana lub marzenia, oczekiwania i wizje na jej temat. Wpłynęło łącznie 531 prac, w tym 282 w kategorii klasy I-IV i 249 w kategorii klasy V-VIII. Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy oraz środowiska artystycznego, wybrała po trzy prace z każdej kategorii. Prace, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną umieszczone na Kartach Ucznia, a ich autorzy otrzymają rowery.

Karta ta jest rodzajem Warszawskiej Karty Miejskiej, która uprawnia uczniów warszawskich szkół podstawowych oraz uczniów mieszkających w Warszawie i dojeżdżających do szkół poza jej granicami do bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym. Karta jest wyrabiana – za pośrednictwem szkół – przez Zarząd Transportu Miejskiego i wydawana jest na maksymalnie cztery lata.

We wrześniu tego roku stracą ważność Karty Ucznia wydane w 2017 roku. Uczniowie otrzymają nowe karty z wzorem wybranym podczas głosowania. Już teraz można składać wnioski o przedłużenie ważności karty i wydanie nowego wzoru. Szczegółowe informacje są dostępne na ztm.waw.pl w komunikacie „Wymieniamy karty ucznia w klasach 4-7”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *