Będą nowe ścieżki rowerowe na Bielanach

BIELANY. Jak informuje pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej na Bielanach powstaną dwa nowe odcinki dróg dla rowerów, które zwiększą spójność sieci tras w okolicy.

Otwarto oferty w przetargu, do którego zgłosiło się pięciu wykonawców. Najniższa oferta opiewa na 400 tys. zł.

Według planu roboty mają dotyczyć dwóch odcinków – Marymoncka (odc. Smoleńskiego – Podleśna, str. wschodnia), istniejący ciąg pieszo-rowerowy, o niewystarczającej do tego celu szerokości, zostanie przemianowany na chodnik.

Równolegle do niego wzdłuż ogrodzenia IMiGW powstanie wydzielona droga dla rowerów. Będzie odsunięta od szpaleru drzew rosnącego wzdłuż chodnika i poprowadzona tak, żeby ograniczyć ingerencję w zieleń do niezbędnego minimum – czytamy w komunikacie.

Drugi realizacja dotyczy ulicy Wólczyńsiej (odc. Reymonta – Andersena, str. północna), zostanie tam wybudowany odcinek drogi dla rowerów łączący istniejący ciąg pieszo-rowerowy w rejonie ul. Wolumen z przejazdami rowerowymi na skrzyżowaniu z ul. Reymonta.

Inwestycja to elementy projektu Budżetu Obywatelskiego, na który głosowało 2254 mieszkańców. Pozostałe jego części, które zostały już zrealizowane, to: wprowadzenie kontraruchu rowerowego na ulicach Cegłowskiej i Staffa oraz budowa wyniesionego przejścia i przejazdu przy ul. Sadowskiej.

Wybrany wykonawca będzie miał na wykonanie prac 5 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *