Głośniej na Żeraniu. Elektrociepłownia planuje prace rozruchowe

BIAŁOŁĘKA. Spółka PGNiG Termika, właściciel Elektrociepłowni Żerań informuje o uciążliwości, która może nastąpić od czwartku do soboty.

Informujemy, że w ramach prac rozruchowych prowadzonych na budowie Bloku Gazowo-Parowego w Elektrociepłowni Żerań od 22 kwietnia (czwartek) do 24 kwietnia (sobota) w godzinach 9.00 – 11.00 i 16.00 – 18.00 planowane jest dmuchanie kotła rozruchowego. Czynność ta wiąże się ze zwiększonym natężeniem hałasu, który będziemy się starali zminimalizować przez zastosowanie tłumika na wylocie pary wodnej. Za utrudnienia wynikające z tego tytułu przepraszamy – podano w komunikacie

Przypomnijmy, że Blok Gazowo-Parowy zastąpi pracę pięciu kotłów węglowych w elektrociepłowni. Budowa bloku wzmocni bezpieczeństwo energetyczne aglomeracji warszawskiej (możliwości produkcji energii elektrycznej wzrosną o 55 proc.), a zarazem przyczyni się do odczuwalnej poprawy jakości powietrza. Według zapewnień właściciela, spółki PGNiG Termika, po uruchomieniu bloku, emisja pyłów spadnie do zera! Widocznym już na pierwszy rzut oka efektem uruchomienia bloku będzie znaczne zmniejszenie hałdy węgla widocznej dziś nawet z ul. Modlińskiej. Docelowo kotły węglowe mają być uruchamiane jedynie w sytuacji dużego zapotrzebowania na energię. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *