Leroy Merlin zamiast Tesco na Połczyńskiej

BEMOWO. Sklep wielkopowierzchniowy Tesco przy planowanej stacji metra Karolin wkrótce zniknie.  W miejsce marketu zostanie otwarty sklep budowlany.

Wątpliwości rozwiała francuska firma Leroy Merlin, która właśnie zakomunikowała o transakcji zakupu nieruchomość przy ulicy Połczyńskiej wraz z nieczynnym od października hipermarketem. Co ciekawe, marka budowlana przejęła w ostatnim czasie już piąty sklep marki Tesco.

Przypomnijmy, że w 2020 r. w wyniku pogłębiających się kłopotów finansowych sieć Tesco sprzedała większość swoich polskich supermarketów duńskiej grupie Salling. Ta przemianowała przejęte sklepy na Netto. Transakcja ta nie objęła jednak sklepu na Kabatach, przy Górczewskiej oraz Połczyńskiej, czyli punktów o dużej powierzchni. Wykorzystała to francuska sieć marketów budowlanych.

– Po okresie przebudowy nowy sklep dołączy do ośmiu dotychczasowych sklepów w aglomeracji warszawskiej, ułatwiając realizację potrzeb związanych z produktami i usługami dla domu i ogrodu – zapowiada Leroy Merlin.

Nowa lokalizacja powinna przypaść do gustu mieszkańcom Bemowa i Woli oraz miejscowości usytuowanych na zachód od Warszawy. Na powierzchni ponad 30 tys. m2 Leroy Merlin chce stworzyć „unikalne miejsce realizacji potrzeb klientów związanych z domem i ogrodem”. Nowy sklep zapewni również ok. 160 nowych miejsc pracy z dojazdem autobusem, a w przyszłości metrem. Powstaną także dodatkowe miejsca pracy u partnerów świadczących różnego rodzaju usługi na rzecz Leroy Merlin i jego klientów.

Teren przyszłego Leroy Merlin znajduje się na obszarze objętym ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zachodniego Karolina. Dokument zabrania budowy w tym miejscu bloków mieszkalnych lub biurowców, dopuszczając możliwość budowy jedynie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *