Odszedł Jarek Zieliński

BIELANY. Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarł Jarek Zieliński, znakomity dziennikarz, wybitny historyk Warszawy, społecznik, ciepły i mądry człowiek, nasz kolega.

Niewiele osób znało stolicę tak dobrze jak On, a jeszcze mniej z podobną elokwencją i zaangażowaniem umiało o niej opowiadać. Był autorem wielu książek i niezliczonej liczby tekstów o Warszawie, za które dostał m.in. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy oraz tytuł Zasłużony dla Warszawy. Był bardzo związany z Bielanami, gdzie mieszkał przez większość swojego życia. Poświęcił im książkę „Bielany. Przewodnik historyczny”.

Mieliśmy to szczęście, że razem pracowaliśmy, zdążyliśmy jeszcze nagrać kilka audycji dla Radia Bezpieczna Podróż. Zapamiętamy go jako fantastycznego przewodnika po meandrach historii stolicy, życzliwego współpracownika zaangażowanego w wiele inicjatyw na rzecz Bielan i Warszawy, aktywnie udzielającego się w Stowarzyszeniu Ulica Dzielnica Stolica, pomagającego osobom ciężko chorym, człowieka, na którego zawsze można było liczyć.

Ostatnia nasza wspólna audycja. Jarek Zieliński o historii Cytadeli Warszawskiej.

W tych trudnych chwilach składamy wyrazy współczucia rodzinie i jego bliskim. Jarku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało: Warszawa i Bielany już nigdy nie będą takie same!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *