Warszawiacy będą konsultować ofertę kulturalną stolicy

WARSZAWA. Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące oferty kulturalnej Warszawy. Ich celem jest przygotowanie takich programów, które zachęcą mieszkańców stolicy do aktywniejszego korzystania z dostępnych projektów w tym obszarze. Programy wpisują się w cele strategii #Warszawa2030.

Konsultacje społeczne potrwają do 18 maja br. (wtorek). Z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną, mają one charakter zdalny. Władze miasta zaplanowały serię spotkań online oraz dyżury telefoniczne. Uwagi można przekazywać także za pośrednictwem wiadomości e-mail. Konsultowane będą dwa projekty. Pierwszy o nazwie „Kultura blisko domu” skupia się na aktywnościach w pobliżu miejsca zamieszkania. Okazuje się bowiem, co potwierdzają wyniki ostatnich badań, że największymi przeszkodami, by korzystać z kultury, są brak czasu i zmęczenie. Dlatego program ten koncentruje się na przybliżeniu oferty blisko domu, co pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas i siły potrzebne do pokonania większej odległości, ale także zmniejszy obciążenie systemu transportowego i związane z nim koszty ekologiczne, przekładając się na zdrowie mieszkających w Warszawie.

Wyzwalamy twórczy potencjał

Drugi z konsultowanych programów („Twórczy potencjał”) skupia się na kompetencjach, które mają szczególne znaczenie wobec aktualnych i prognozowanych wyzwań (kompetencje poznawcze, krytyczna refleksja, kreatywność, umiejętność współpracy i przedsiębiorczość, kompetencje technologiczne). Podczas konsultacji urzędnicy spróbują poznać odpowiedzi dotyczące tego, co zrobić, że mieszkańcy Warszawy rozwijali swoją kreatywność, krytyczne myślenie czy chociażby kompetencje cyfrowe.

Szczegóły dotyczące konsultacji znajdują się na stronie http://konsultacje.um.warszawa.pl/programy_kultura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *