Znamy oceny projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego

WARSZAWA. W obecnej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili łącznie 2199 propozycji projektów. Właśnie zakończyła się ich ocena. Do głosowania zostało dopuszczonych 1368 projektów – 1245 dzielnicowych oraz 123 ogólnomiejskich.

Autorzy pomysłów ocenionych negatywnie mogą odwołać się od decyzji do 11 maja. Ostateczną listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 31 maja.

– Bardzo się cieszę, że warszawianki i warszawiacy zgłosili tak dużo pomysłów i że podobnie jak w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego, większość z nich została oceniona pozytywnie – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Warszawie. – Mimo trudnego czasu pandemii, mieszkanki i mieszkańcy pokazali, że chcą współdecydować w jakim kierunku powinna rozwijać się Warszawa. Już dziś zachęcam do zapoznawania się z propozycjami projektów, na które w czerwcu będzie można zagłosować – dodaje Karolina Zdrodowska.

Wszystkie projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego podlegały ocenie zgodnie z kryteriami określonymi w Uchwale Rady m.st. Warszawy. Te pomysły, które spełniły kryteria formalne, trafiły do oceny merytorycznej polegającej na sprawdzeniu możliwości ich realizacji. Oceniana była m.in. zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, wskazana lokalizacja projektu, a także czas i szacunkowy koszt realizacji projektu.

W 8. edycji budżetu obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców są ponad 93 mln zł. Głosowanie na projekty odbędzie się od 15 do 30 czerwca. Wyniki głosowania mieszkańców i lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 15 lipca. Będą one realizowane w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *