XXI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy rozstrzygnięty

BIELANY. Znamy laureatów XXI Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Podczas tegorocznej edycji zostało wyłonionych dwóch sportowców 20-lecia, a internauci wybrali Najpopularniejszego Sportowca Warszawy ostatniej dekady.

W tym roku, ze względu na epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie wielu krajowych i międzynarodowych imprez sportowych, organizatorzy i kapituła plebiscytu podjęli decyzję o zmianie formuły nagrody za rok 2020.

– Bardzo żałuję, że nie możemy – tak jak co roku – uhonorować wszystkich naszych sportowców, ich sportowego wysiłku oraz roli w promowaniu Warszawy w kraju i zagranicą. Mam nadzieję, że będziemy mogli to uczynić w przyszłym roku, bo wierzę, że nie kończą oni swoich karier i nadal będą zwyciężać – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Kapituła dokonała wyboru Najlepszego Sportowca Warszawy 20-lecia spośród zwycięzców kategorii Najlepszy Sportowiec Roku i Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku z ostatnich 20 lat. Spośród zwycięzców kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku z ostatnich 10 lat (od dekady ta kategoria wybierana jest w plebiscycie) internauci – w powszechnym głosowaniu – wybrali Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 10-lecia.

– Zastanawialiśmy się czy w związku z obecną sytuacją przeprowadzać tegoroczną edycję plebiscytu, jednak zdecydowaliśmy, że musimy docenić naszych sportowców. Podziwiamy ich pracę, jaką wkładają w przygotowania do kolejnych sezonów startowych. Dlatego organizatorzy i kapituła zdecydowali o przeprowadzeniu plebiscytu i zmianie jego formy. Postanowiliśmy wybrać najlepszych z dotychczasowych zwycięzców oraz dać państwu możliwość wyboru swojego ulubieńca w otwartym, internetowym głosowaniu – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Decyzją kapituły Najlepszym Sportowcem Warszawy 20-lecia została Anita Włodarczyk – Najlepszy Sportowiec Warszawy lat 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018. Lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem.

Natomiast Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym Warszawy 20-lecia został Dariusz Pender – Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny lat 2011, 2012 i 2014. Szermierz uprawiający szermierkę na wózkach, multimedalista igrzysk paraolimpijskich. Zawodnik bielańskiego IKS AWF Warszawa.

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 10-lecia przyznany w głosowaniu internetowym przypadł Mateuszowi Mrozowi – to mistrz świata w taekwon-do ITF, multimedalista najważniejszych turniejów w tej dyscyplinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *