Północna Ćwiartka w radiu #6

Zapraszamy na kolejną audycję dedykowaną mieszkańcom warszawskiej Północnej Ćwiartki, czyli Białołęki, Bielan, Bemowa i Żoliborza, co nie znaczy, że mieszkańców innych warszawskich dzielnic to nie zainteresuje. Program przygotowywany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA oraz Radiem Bezpieczna Podróż.

W tej audycji odwiedzamy kultowe miejsce na Bielanach, czyli liczącą sobie przeszło cztery dekady księgarnię im. Krzysztofa Baczyńskiego. Wojciech Grusznic, menadżer księgarni, przytacza nam jej historię. Opowiada między innymi o książkach, w tym tych z cyklu Varsaviana, jak i o klientach.

Przypominamy także ostatnią rozmowę ze zmarłym Jarosławem Zielińskim, w której opowiada o historii Cytadeli Warszawskiej. 

Jarosław Uściński zdradza nam swoje przepisy na nowalijki, który przygotował dla nas proste i przepyszne przepisy na zupę ze świeżej botwiny oraz szparagi na chrupko

Z Krzysztofem Szujeckiem rozmawiamy o historii sportu w północnej części Warszawy. Czy król Zygmunt III Waza po przeniesieniu stolicy do Warszawy grywał w niej w piłkę, co miał wspólnego z Marymontem Kazimierz Górski czy co działo się na terenie dzisiejszej AWF podczas II wojny światowej? Posłuchajcie koniecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *