Wiceburmistrz z miotłą, czyli nie będzie Neapolu na Bielanach!

BIELANY. Po naszej wczorajszej publikacji na temat sprzątania ulic (Sprawdź, kiedy sprzątana jest Twoja ulica) zawrzało. Na reakcję Urzędu Dzielnicy nie trzeba było długo czekać: wiceburmistrz zadeklarował, że sam będzie sprzątał. A może trzeba wreszcie podpisać umowę z odpowiednią firmą?

Zaczęło się od radnego Piotra Ślaskiego: – Kiedy sprzątane są kosze na podwórkach na Bielanach, bo tak wyglądają od paru dni? –  zapytał publicznie wrzucając zdjęcie jednego z podwórek.

Na odpowiedź nie musiał długo czekać: wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski zarzucił radnemu wrzucanie nieaktualnej fotki, bo… jako wolontariusz śmieci już posprzątał! I podał numer swojego telefonu, by dzwonić, gdy podobne sytuacje zdarzą się w innych miejscach.

Cała sprawa jest pokłosiem wtorkowej (11.05) sesji Rady Dzielnicy Bielany. Poruszono wtedy kwestię sprzątania i wywozu śmieci, które od kilku dni „zdobią” bielańskie osiedla. Problem jest poważny i nie dotyczy jedynie Starych Bielan. Okazuje się, że bielański ratusz ma duży kłopot z umową dotyczącą właśnie sprzątania oraz wywozu odpadów.

Sprawa ciągnie się już kilka miesięcy i ostatecznie trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Na jej rozwiązanie będzie trzeba zapewne jeszcze długo poczekać. A na razie Bielany mają dzielnego burmistrza, który sam śmieci zbiera. O czym na naszym profilu poinformował: – „Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje” do usług jak coś proszę dzwonić, pisać (…) czynny 24h – zakomunikował wiceburmistrz Piątkowski.

Panie Burmistrzu, Boga prosimy w to nie mieszać, zapewne ma na głowie wiele poważniejszych spraw niż śmieci na Bielanach. Ale mieszkańcy wybierają radnych właśnie po to, aby reagowali i rozwiązywali problemy, które ich dotykają. A nie je ukrywali, zamiatali pod dywan i pudrowali rzeczywistość, tak, jak w tym przypadku. Bo fakt, że wiceburmistrz Piątkowski przyjdzie, pozbiera papierki i strzeli sobie selfie, nie zmienia faktu, iż śmieci się walają po wielu bielańskich podwórkach. A sprawa systematycznego ich sprzątania i wywozu nie jest załatwiona od grudnia!

Więc przyłączamy się do pytania radnej Natalii Krupy: – Całą dzielnicę Pan Wiceburmistrz wysprząta?

One thought on “Wiceburmistrz z miotłą, czyli nie będzie Neapolu na Bielanach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *