7. Memoriał Zygmunta Szelesta już dzisiaj!

BIELANY. Sezon lekkoatletyczny nabiera rozpędu. Dzisiaj o godz. 15.30 na stadionie warszawskiego AWF-u odbędzie się 7. edycja Memoriału Zygmunta Szelesta. Na listach startowych widnieje wiele polskich gwiazd.

Zwieńczeniem tegorocznego sezonu lekkoatletycznego będą Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Polscy specjaliści od „królowej sportu” mają jeszcze ponad 2 miesiące na wykucie formy, umożliwiającej zdobycie olimpijskich laurów. Jednym z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy czterolecia jest 7. edycja Memoriału Zygmunta Szelesta. Zawody w krajowej obsadzie odbędą się dzisiaj (sobota) na stadionie warszawskiego AWF-u (ul. Marymoncka 34). Początek zmagań o godz. 15.30.

Dla wielu zawodników dzisiejsze zmagania to szansa na wypełnienie olimpijskiego minimum. Nic dziwnego, że program startowy wypełniony jest konkurencjami po brzegi. Na bieżni rywalizować będą specjaliści od sprintów krótkich, przedłużonych oraz średnich dystansów. Na stadionie pojawią się także skoczkowie i specjaliści od rzutów, a wśród nich największe gwiazdy polskiej „królowej sportu”. Szansę na rehabilitację za słaby występ podczas Pucharu Europy w rzutach w Splicie dostanie Paweł Fajdek. Nasz czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem zaczął sezon od słabego jak na siebie wyniku 74.48 m, który pozwolił mu na zajęcie miejsca tuż za podium. Pod okiem nowego szkoleniowca – byłego mistrza olimpijskiego Szymona Ziółkowskiego, celuje w swoje pierwsze olimpijskie złoto, a start w Warszawie jest ważnym etapem przygotowań do Tokio.

Publiczność będzie również oklaskiwać naszego najlepszego oszczepnika Marcina Krukowskiego, który w ostatnich latach regularnie kwalifikował się do wąskich finałów na największych międzynarodowych imprezach. Jeśli Polak marzy o medalu w Tokio, musi poprawić swój najlepszy wynik, a oszczep powinien lądować w okolicach 90. metra. Zmagania oszczepników to najważniejszy punkt w programie dzisiejszego memoriału. Na „własnych śmieciach” wystartuje również zawodniczka warszawskiego AWF Pia Skrzyszowska, która była rewelacją tegorocznego sezonu halowego. Podczas mistrzostw Starego Kontynentu w Toruniu zakwalifikowała się do finału biegu 60 metrów przez płotki, gdzie po zaciętej rywalizacji uplasowała się na 5. miejscu. Tym razem Pia sprawdzi się na dystansie płaskim.

Przypomnijmy, że Zygmunt Szelest to polski lekkoatleta, oszczepnik, najwybitniejszy w historii trener oszczepników. Przez wielu nazywany jest ojcem polskiej szkoły oszczepu. Jednym z jego podopiecznych był legendarny zawodnik, członek Wunderteamu – Janusz Sidło.

Organizatorem zawodów jest Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Transmisja odbędzie się na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=h9B1_Jo4rXc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *