Rusza cykl spotkań z leśnikami

BIELANY. Już w sobotę rozpocznie się cykl 12 spotkań mieszkańców Warszawy z przyrodnikami, które mają na celu integrację osób, którym dobro lasu leży na sercu. Dodatkowo chętni posprzątają też obszar Lasu Bielańskiego.

Projekt obejmuje cykl dwunastu spotkań pod patronatem przedstawiciela Lasów Miejskich – Warszawa. Odbywać się one będą raz w miesiącu, a na celu mają integrację osób, którym dobro lasu leży na sercu. Ich tematyka będzie dostosowana do sezonowości zmian w przyrodzie i aktualnych tematów związanych z ochroną lasów i prowadzeniem gospodarki leśnej w Warszawie. Prowadzić je będą np. leśnik, botanik, entomolog, ornitolog, historyk.

Poza tym zainteresowani będą wspierać utrzymanie czystości Rezerwatu Las Bielański, Uroczyska Lindego i polany rekreacyjnej.

POSŁUCHAJ NASZEJ ROZMOWY O LASACH PÓŁNOCNEJ WARSZAWY z Bartoszem Popczyńskim z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o ochronie lasu i leśnictwie oraz uwrażliwienie na problemy wynikające z zaśmiecania środowiska. Szczegóły dotyczące tego zadania znaleźć można na stronie budżetu obywatelskiego.

– Pandemia zmieniła nasz styl spędzania wolnego czasu, wielu z nas chętniej wybiera teraz pobyt na łonie natury. Tereny zieleni są dla wszystkich oazą, tutaj można nie tylko podziwiać przepiękną o tej porze roku przyrodę, ale i zregenerować siły – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni. – Wzrost liczby odwiedzających oznacza jednak także wzrost ilości śmieci. Zwracajmy więc uwagę, by w czasie naszych spacerów dbać o zieleń miejską, a szczególnie o takie miejsca jak Rezerwat Las Bielański. Jest to miejsce wyjątkowe dla całej Warszawy, sprawmy więc razem, by było miejscem przyjaznym i czystym – dodaje.

Cykl rozpoczyna się spotkaniem 22 maja, start o godz. 11.00. Chętni spotkają się przy wejściu do Lasu Bielańskiego, na skrzyżowaniu ul. Dewajtis i Marymonckiej. Uczestnicy zostaną uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci.

Spotkanie poprowadzi pani Andżelika Gackowska – zastępca dyrektora Lasów Miejskich – Warszawa. Zostanie omówiona ochrona tego terenu oraz prowadzenie gospodarki leśnej. Prowadząca opowie również o istocie pracy leśnika w Warszawie.

Zapisać się można wyłącznie on-line – na stronie Lasów Miejskich – Warszawa. Liczba miejsc ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *