Nowe, zadaszone boisko na Bemowie

BEMOWO. W bemowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji powstanie nowe i całkowicie zadaszone boisko do piłki nożnej. W czwartek, 20 maja, w obecności wiceprezydent Renaty Kaznowskiej podpisano umowę z wykonawcą – firmą Interhall.

– Modernizujemy kolejny sportowy ośrodek w stolicy. Tym razem całkowitą metamorfozę przejdzie jedno z boisk Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej. Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać środki na ten cel w naszym budżecie i szybko znaleźć wykonawcę – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Boisko B przy ul. Obrońców Tobruku 11, które nie spełniało wszystkich wymogów i było już mocno wyeksploatowane zyska nową nawierzchnię i zostanie powiększone do wymiarów 117 x 74 m. Rozbudowana zostanie także hala pneumatyczna. Nowe zadaszenie będzie miało wymiary 111 m x 74 m i 18 metrów wysokości i będzie to jeden z największych „balonów” w stolicy.

Prace będą prowadzone etapami. W lipcu i sierpniu wykonawca powiększy boisko i wymieni nawierzchnię ze sztucznej trawy oraz uzyska certyfikat FIFA. A w listopadzie zamontuje zadaszenie.

Wartość umowy to 3.542.400 zł. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na kwotę 1.826.500, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.

Po zakończeniu prac Bemowski ośrodek będzie dysponował obiektem z dwoma boiskami ze sztuczną nawierzchnią, w tym jednym zadaszonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *