Lewica chce odwołania wojewody! Strefa parkowania w tle

ŻOLIBORZ. Przedstawiciele Lewicy złożyli do premiera wniosek o odwołanie Konstantego Radziwiłła ze stanowiska wojewody mazowieckiego. Wskazywali między innymi na jego działania w kwestii rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

O zablokowaniu przez wojewodę uchwały o rozszerzeniu strefy pisaliśmy TUTAJ.

Wiosna w sprawie odwołania wojewody zwołała specjalną konferencję. – Spotykamy się tutaj, ponieważ tutaj siedzibę ma człowiek, który nigdy nie powinien znaleźć się na swoim urzędzie i można odnieść wrażenie, że został tutaj zesłany za karę. Mowa oczywiście o wojewodzie mazowieckim Konstantym Radziwille. To najgorszy wojewoda, nie tylko ostatnich lat, ale przejdzie też do historii samorządu terytorialnego jako ten, który doprowadził do wielu zaniedbań, wielu powodów wstydu – wyjaśnił powody zwołania konferencji lider Wiosny i europoseł Robert Biedroń.

– To nie jest tak, że wojewoda robi na złość radnym czy prezydentowi. Na końcu uderza w interes mieszkańców, a na to nigdy nie będzie naszej zgody – wtórował mu stołeczny radny Marek Szolc. I dodał: Wojewoda w ogóle nie myśli o interesie warszawianek i warszawiaków i wrzucił do kosza miesiące prac urzędników i decyzje Rady Warszawy, uchylając tę decyzję. Decyzję, która jest popierana powszechnie przez mieszkańców tych dzielnic, którzy nie mogą znaleźć miejsca do parkowania, bo ich dzielnice służą obecnie za darmowe parkingi dla samochodów przyjeżdżających do centrum daleko spoza Warszawy. (…) W kwestii płatnego parkowania pan wojewoda wykazuje się zdumiewającą hipokryzją, bo niemal w tym samym czasie miasto Ząbki przyjęło uchwałę o płatnej strefie parkowania. Mimo że jest ona jest niemal taka sama jak warszawska uchwała, tam wojewoda nie dopatrzył się żadnej sprzeczności z Konstytucją RP. To nie jest tak, że on robi na złość nam radnym czy prezydentowi. Na końcu wojewoda uderza w interes mieszkańców, a na to nigdy nie będzie naszej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *