Poznaliśmy Najlepszych Młodych Sportowców Białołęki roku 2020!

BIAŁOŁĘKA. W poniedziałkowe popołudnie w Białołęckim Ośrodku Sportu odbyło się̨ wręczenie nagród w ramach „XVIII Plebiscytu na 10 Najlepszych Młodych Sportowców Białołęki 2020 roku”. Z powodu pandemii COVID-19 gala została ograniczona wyłącznie do przyznania statuetek zwycięzcom.

Wzorem poprzednich edycji  wyróżnieni zostali najlepsi spośród najlepszych w dwóch kategoriach: „10 Najlepszych Młodych Sportowców Białołęki roku 2020” oraz „Najpopularniejszy Młody Sportowiec roku 2020” (otwarte głosowanie internetowe).

Po raz drugi z rzędu miano Najlepszego Młodego Sportowca Białołęki roku 2020 przypadło nadziei polskiego pływania Klaudii Tarasiewicz, zawodniczce UKP Polonia Warszawa. Zeszły rok upłynął jej  pod znakiem wielu sukcesów. Wśród nich znalazło się̨: 5 złotych medali Mistrzostw Polski na wodach otwartych w konkurencji olimpijskiej 10 000 m, dystansach 400 m stylem zmienny, 4×100 m stylem dowolnym oraz 4×200 m stylem dowolnym. Ponadto zawodniczka zdobyła srebrny medal na dystansie 4×100 m stylem zmiennym, 4 srebrne medale na dystansach 4×100 m stylem zmiennym, 800 m stylem dowolnym, 400 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym, a także ustanowiła rekord Polski Juniorów U16 (4×200 m stylem dowolnym).

Ex aequo na drugim drugie miejsce uplasowały się zawodniczki Warsaw Rowing Club (wioślarstwo) Lena Szybowska i Patrycja Żukowska. Wioślarki zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji czwórki podwójnej bez sterniczki dziewcząt w Kruszwicy oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w konkurencji czwórki podwójnej bez sterniczki dziewcząt w Poznaniu.

Na trzecim stopniu podium znalazł się Jakub Olszewski z UKSu Karate Kyokushin Sekai (karate Shinkyokushin), czyli złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz Mistrzostw Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin (kategoria Kumite). Na kolejnych pozycjach uplasowali się kolejno: Adam Piątkowski – UKJ Judo Lemur (judo), Wiktoria Witkowska – UKJ Judo Lemur (judo), Maciej Bieleń́ – UKS Talent Białołęka, Aleksy Bala – UKS Talent Białołęka, Karolina Gała – Klub Sportowy „Spójnia – Warszawa” (żeglarstwo regatowe), Jadwiga Dryjańska – UKJ Judo Lemur (judo), Adam Rutkowski – MKS Dwójka Warszawa (żeglarstwo) oraz Lidia Jędrzejek – UKJ Judo Lemur (judo).

Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy Białołęki mogli wziąć́ udział w głosowaniu internetowym w celu wyłonienia „Najpopularniejszego Młodego Sportowca w 2020 roku”. Wynikiem 187 głosów i przewagą 83 głosów zwyciężył Jakuba Golendzinowski, reprezentant UKJ Judo Lemur.