Wracają spotkania z leśnikami

BEMOWO, BIELANY. Po długim czasie obowiązywania obostrzeń Lasy Miejskie – Warszawa serdecznie zapraszają na wędrówkę po lasach. Powracają znane z poprzednich lat spacery prowadzone przez leśników – specjalistów i praktyków gospodarki leśnej.

Obecnie lasy w Warszawie zajmują blisko 8 tys. ha, co stanowi około 15% powierzchni miasta. Rozmieszczone są one głównie na obrzeżach miasta, w 27 kompleksach. Zachowanie ich dla kolejnych pokoleń warszawiaków wymaga prowadzenia wielu zabiegów pielęgnacyjnych, które w perspektywie dziesięcioleci są niezbędne.

Ideą spacerów jest przybliżenie warszawiakom podstawowych zagadnień z zakresu gospodarki leśnej i w ten sposób zwiększenie świadomości społecznej na ten temat. Jak wygląda praca leśnika w mieście? Co to jest przebudowa drzewostanu i dlaczego jest prowadzona? Czym jest odnowienie naturalne i sztuczne? Jak wyglądają poszczególne fazy rozwojowe drzewostanu i następstwo pokoleń? Jak rozpoznawać gatunki drzew? Jakie zasady obowiązują w rezerwacie przyrody?

Spacery, które były niezwykle popularnym elementem leśnych pikników edukacyjnych, w tym roku organizowane są dla osób dorosłych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych. Odbywają się one w lasach: Bródno (8 czerwca), Kabackim (10 czerwca), Bemowo (24 czerwca), Bielańskim (25 czerwca).

Obowiązują zapisy na stronie Lasów Miejskich – Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *