Broniewskiego kością niezgody w bielańskiej koalicji?!

BIELANY. Radny Razem dla Bielan Piotr Walas złożył interpelację zgodnie, z którą proponuje zwężenie ulicy Broniewskiego i wyznaczenie na niej miejsc postojowych. ZDM do tego pomysłu się przychylił. Nie wszystkim on się jednak podoba.

Problem braku miejsc parkingowych to zjawisko trapiące wielu mieszkańców, szczególnie w rejonach starszej zabudowy, gdy ich budowa nie była obowiązkowa. Zatem każda inicjatywa zwiększająca komfort mieszkańców jest warta uwagi. Wygospodarowanie miejsc postojowych radny proponuje po przeciwnej stronie niż tory tramwajowe. Z jego pomysłem zgadzają się Zarząd Dróg Miejskich oraz Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym. Instytucje zaznaczają, że należy zwrócić uwagę na lokalizacje miejsc postojowych w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Po publikacji odpowiedzi zawrzało, a cała sprawa nabrała medialnego rozgłosu. Wielu mieszkańców zaczęło krytycznie wypowiadać się wobec pomysłu przedstawiciela Razem dla Bielan. Ulica Broniewskiego to jedna z głównych arterii Bielan, jest na tyle szeroka, że w wielu jej miejscach mieszczą się dwa auta obok siebie, dzięki czemu szczególnie w czasie komunikacyjnego szczytu udaje się uniknąć całkowitego paraliżu dzielnicy.

Sam pomysł dziwi, zresztą radny był zapewne jedynie oficjalnym pomysłodawcą, nie jest tajemnicą, że raczej nie podjąłby się jego przeprowadzenia bez „zielonego światła” ze strony burmistrza Grzegorza Pietruczuka… Tylko dlaczego bardziej doświadczony samorządowiec nie przestrzegł go, że wszystko skończy się z dużym oporem społecznym? A może, oto chodziło?

W całą sprawę wmieszała się również bielańska Koalicja Obywatelska. Radni dzielnicowi Sylwia Lacek oraz Wojciech Borkowski, a także radny miejski Kacper Pietrusiński złożyli interpelację, stanowczo sprzeciwiając się zmianom przy ulicy Broniewskiego, argumentując że zaburzy to codzienne funkcjonowanie okolicznych mieszkańców.

Stanowczy sprzeciw radnych KO to kolejna poważna rysa na rządzącej Bielanami koalicji. Czy reakcja dzielnicowych samorządowców, spowoduje działania miejskiego ratusza? O tym przekonamy się już wkrótce.

One thought on “Broniewskiego kością niezgody w bielańskiej koalicji?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *