Bielańscy lekkoatleci nagrodzeni przez prezydenta Warszawy

BIELANY. Podczas ostatnich Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Chorzowie polska drużyna obroniła tytuł Drużynowego Mistrza Europy. Do mistrzowskiej reprezentacji narodowej należy pięcioro mieszkańców Warszawy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyznał im nagrody za odniesiony sukces.

— Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 to jedna z najważniejszych lekkoatletycznych imprez organizowanych na naszym kontynencie. Polska drużyna odniosła spektakularny sukces i obroniła tytuł drużynowego mistrza Europy zdobyty na poprzednich Drużynowych Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w 2019 roku. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! — powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, która w imieniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego wręczyła nagrody.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 odbyły się w maju tego roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. O tytuł mistrzowski rywalizowało siedem najlepszych drużyn z całej Europy, łącznie ok. 380 zawodników. Do kadry narodowej należą zawodnicy dwóch stołecznych klubów. Z bielańskiego AZS AWF Warszawa Angelika Sarna, Pia Skrzyszowska, Dariusz Kowaluk oraz Wiktor Suwara oraz z Klubu Sportowego Warszawianka Marcin Krukowski.

O występnie bielańskich lekkoatletów pisaliśmy TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *