Zjedz śniadanie z architektem miasta

ŻOLIBORZ. 19 czerwca na Targu Śniadaniowym miłośnicy architektury i miejskiej przestrzeni mają okazję spotkać się z architektem miasta i poznać założenia do nowej konstytucji przestrzennej dla stolicy.

– Jak będzie wyglądała Warszawa za 30 lat? To zależy, jak ją teraz wspólnie zaplanujemy. A prace nad nowym studium już trwają. Wszystkie sugestie i pytania, to szansa na stworzenie miasta, w którym miło jest żyć, uczyć się, pracować i spędzać wolny czas – mówi Marlena Happach, architekt miasta. – Za nami już wiele spotkań, ale tym razem zapraszam na rozmowę o nowym Studium na koc lub leżak, wspólnie poruszymy najciekawsze wątki dotyczące rozwoju stolicy – dodaje.

Na Targu Śniadaniowym 19 czerwca, w godz. 9.00-16.00, przy al. Wojska Polskiego na mieszkańców czekają regionalne przysmaki z całej Polski, dania kuchni egzotycznych oraz szerokiej gama autorskich potraw, a dodatkowo:

– w godz. 10.00-13.00 – otwarty będzie punkt konsultacyjny, w którym można poznać założenia do nowego studium – konstytucji przestrzennej dla Warszawy i przedstawić swój punkt widzenia o planach.
– o godz. 11.00 rozpocznie się rozmowa z Marleną Happach, architekt miasta o założeniach studium dla Warszawy.

– W każdy weekend ożywiamy skwer Żoliborza i Mokotowa i tworzymy tam piknikową atmosferę. Widzimy, że mieszkańcy Warszawy są bardzo spragnieni wspólnych spotkań. Tym bardziej, kiedy w perspektywie mają interesujące wydarzenia i atrakcje na powietrzu – mówi Krzysztof Cybruch, organizator Targu Śniadaniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *