Już w weekend spacery z leśnikami

BEMOWO, BIELANY. W weekend kolejne wędrówki po leśnych terenach – tym razem można lepiej będzie można poznać lasy: Bemowo oraz Bielański. To popularna forma zwiększenia świadomości społecznej związanej z lasami.

24 czerwca, w godzinach 9:00 – 10:30, odbędzie się spacer z leśnikiem Piotrem Prądzyńskim po Lesie Bemowo. Natomiast 25 czerwca (również od 9:00 do 10:30) odbędzie się spacer z leśnikiem Maciejem Wroniewskim po Lesie Bielańskim.

Podczas spacerów zostaną wyjaśnione podstawowe zagadnienia z zakresu gospodarki leśnej. Jak wygląda praca leśnika w mieście? Co to jest przebudowa drzewostanu i dlaczego jest prowadzona? Czym jest odnowienie naturalne i sztuczne? Jak wyglądają poszczególne fazy rozwojowe drzewostanu i następstwo pokoleń? Jak rozpoznawać gatunki drzew? Jakie zasady obowiązują w rezerwacie przyrody?

Zainteresowani spacerem po Lesie Bemowo spotkają się na ul. Kutrzeby, przy placu zabaw „Pod sosnowym dachem”, a osoby chętne na spacer po Lesie Bielańskim zbiorą się na przystanku tramwajowym UKSW, przy ul. Dewajtis.

Liczba miejsc jest ograniczona, zapisać się można na stronie internetowej Lasów Miejskich – Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *