Znamy ranking Perspektywy 2021

BEMOWO, BIELANY. Znamy ranking Perspektywy 2021. Sprawdzamy jak wypadły w nim uczelnie wyższe z północnych części Warszawy.

UKSW uplasował się na 13. miejscu wśród uniwersytetów w Polsce, co oznacza, że awansował o trzy miejsca w porównaniu z ubiegłym rokiem. W klasyfikacji wszystkich szkół wyższych uczelnia utrzymała 47. miejsce. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie zajęła 3. miejsce na 6. sklasyfikowanych w kategorii – akademie wychowania fizycznego. Z kolei na 12. pozycji (wśród uczelni technicznych) uplasowała się znajdująca się na Bemowie – Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości „IREG Approved”. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Według rankingu Uniwersytet Jagielloński jest najlepszą uczelnią akademicką w Polsce, minimalnie wyprzedzając Uniwersytet Warszawski, na trzecim miejscu znajduje się Politechnika Warszawska, na czwartym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *