Miejsce spotkań w altanie przy Rozłogi 10 – konsultacje społeczne

BEMOWO. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo buduje altanę ogrodową „MALtanę” przy ulicy Rozłogi 10. Będzie to miejsce dla mieszkańców Jelonek Południowych, w którym będą mogli spędzać czas wolny i prowadzić działania lokalne. Rozpoczęły się właśnie konsultacje społeczne.

MALtana to nowe Miejsce Aktywności Lokalnej, które buduje Ośrodek Pomocy Społecznej. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas. Będą mogli również poszerzać swoje zainteresowania, dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także uczestniczyć w zajęciach i warsztatach zorganizowanych. Miejsce to ma służyć też lokalnym społecznościom jako miejsce spotkań sąsiedzkich. – Zależy nam na tym, żeby w działalność nowego miejsca zaangażować różnorodne grupy – młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z dziećmi, osoby samotne oraz w wieku senioralnym – tłumaczą inicjatorzy MALtany.

MALtana będzie usytuowana na terenie Szkoły Podstawowej nr 363 i Ośrodka Pomocy Społecznej przy Rozłogi 10, będzie miała powierzchnię 28 m². Będzie także miała zaplecze na narzędzia i materiały warsztatowe. Wokół altany znajduje się ogródek, który zostanie zagospodarowany według pomysłów mieszkańców i wraz z nimi. Na terenie pobliskiego Ośrodka znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością i zaplecze kuchenno-sanitarne.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 21 czerwca i potrwają do 12 lipca 2021 roku. Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 czerwca w godzinach 8-10 przy wózku konsultacyjnym na Osiedlu Jelonki Południowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *