Dorobek lekkoatletów AZS-AWF Warszawa na MP powiększył się o dwa „krążki”

BIELANY. Dwa medale zdobyli w Poznaniu bielańscy akademicy podczas piątkowej sesji MP w lekkiej atletyce. Sztafeta kobiet 4×100 metrów sięgnęła po złoto, natomiast w biegu na 400 metrów przez płotki brąz wywalczyła Emilia Ankiewicz.

W biegu rozstawnym akademiczki startowały w składzie: Ada Kołodziej, Anna Maria Gryc, Justyna i Paulina Paluch. Drugi krążek padł łupem doświadczonej płotkarki, która dobiegła do mety w czasie 57,82 s. Równo z nią linię mety przekroczyła inna akademiczka Maria Anna Gryc. O końcowej kolejności zdecydował fotofinisz. Ankiewicz wyprzedziła Gryc o 0,007 s!!! W rywalizacji „płaskiej” na jedno okrążenie czwarty był Wiktor Suwara (46,35 s), który o 0,08 s pokonał swojego kolegę klubowego Dariusza Kowaluka (46,43s). Wśród kobiet w tej samej konkurencji na miarę swoich możliwości wystąpiła Dominika Baćmaga. Rekord życiowy 52,71 s wystarczył do zajęcia ostatniego punktowanego miejsca (6. pozycja).

W rzucie dyskiem najniższe miejsce na podium było na wyciągnięcie ręki Niny Staruch. W jej najlepszej próbie dysk poszybował na odległość 50,73 m. Do trzeciego miejsca zabrakło niecałe półtora metra (Karolina Sygutowska – 52,04 m). Dwie pozycje niżej uplasowała się jej koleżanka z AZS-AWF Ewa Różańska (48,33 m).

W rywalizacji chodziarek na dystansie 5000 metrów ostatnia w stawce była Marcelina Drozdek (27:53.73), a w eliminacjach przedłużonego sprintu (200m) odpadła Justyna Paluch (5. pozycja w swoim biegu – 24,54s). Jej los podzieliła w biegu na dwa okrążenia Weronika Majewska-Wyka (4. miejsce w II serii z czasem 2:08,97s). W zupełnie innym nastroju kończyła swój występ na 800 metrów Angelika Sarna. Akademiczka potwierdziła dobrą formę z ostatnich tygodni, zwyciężając w swoim biegu eliminacyjnym z rezultatem 2:05,39s

Bielańscy akademicy byli tłem w zmaganiach tyczkarskich – Stanisław Szewczyk zakończył konkurs z wynikiem 4,40 m (8. miejsce), a Jakub Piwowarski nie zaliczył żadnej wysokości i nie został sklasyfikowany. W rzucie młotem Tomasz Ratajczyk był 5., osiągając rezultat 67,51 m.

fot. Emilia Ankiewicz Official fanpage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *