Dwa triumfy bielańskich akademików na zakończenie MP w Poznaniu

BIELANY. Angelika Sarna i Pia Skrzyszowska z AZS-AWF Warszawa zdobyły złote „krążki” podczas ostatniego dnia zmagań MP w lekkiej atletyce. W klasyfikacji medalowej akademicy z Warszawy uplasowali się na 3. pozycji.

Nasza wschodząca gwiazda sprintu Pia Skrzyszowska po raz kolejny złamała granicę 13 sekund (12,85 s), sięgając po swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski seniorów na dystansie płotkarskim (100m). Do końca napierała na nią wracającą po kontuzji Klaudia Siciarz, która przecięła linię mety w czasie 12,92 s. Pia wyjeżdża z Poznania z dubletem, gdyż wcześniej wygrała rywalizację na płaskich 100 metrach.

Drugie złoto dla akademików przypadło w udziale specjalistce od dwóch okrążeń. Angelika Sarna pokonała ten dystans w czasie 2:00,28, pozostawiając w pokonanym polu m.in.: Annę Wielgosz (2. miejsce) oraz nasze gwiazdy średnich dystansów: Joannę Jóźwik (3. miejsce) oraz Angelikę Cichocką (4. miejsce).

W męskiej rywalizacji na płotkach (110 m) połowę obsady finałowej stanowili zawodnicy AZS-AWF. Tylko jeden z nich – Dominik Staśkiewicz (14,53), zdołał wdrapać się na podium (3. miejsce). Tuż za nim do mety dobiegł Jakub Kalinowski (14,92 s). Jeden z faworytów – Krzysztof Kiljan nie ukończył biegu, natomiast doświadczony i utytułowany Artur Noga nie stanął na starcie finału.

W konkursie młociarek wystąpiła Ewa Różańska. Jej najlepszy rzut na odległość 62,60 m wystarczył do zajęcia 7. miejsca. Koleżanka klubowa Różańskiej – Kinga Łepkowska, była 9. (58,60 m). W skoku w dal kobiet ostatnią pozycję (8.) w wąskim finale zajęła Sandra Sikorska z wynikiem 5,92 m, zaś wśród mężczyzn Bartosz Gąbka był 12. (w najlepszej próbie wylądował na 7,07 m). Kobieca sztafeta AZS-AWF Warszawa była zgłoszona do biegu rozstawnego na 4×400 metrów, ale ostatecznie nie stanęła na starcie.

W klasyfikacji medalowej zawodnicy bielańskiego AZS-AWF uplasowali się na najniższym stopniu podium z 4 złotymi i 3 brązowymi krążkami.

fot. Facebook.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *