Dofinansowanie dla ogrodów działkowych w Warszawie

BIAŁOŁĘKA, ŻOLIBORZ. Pół miliona złotych trafi 27 stołecznych ogrodów, w sumie w całym województwie dofinansowano 89 projektów. Dotacje pochodzą z dwóch źródeł: z budżetu m.st. Warszawy – 250 000 zł i tyle samo z budżetu samorządu wojewódzkiego.

– To kolejne wsparcie dla warszawskich działkowców planujących przebudowę czy modernizację infrastruktury ogrodowej. Doceniamy ich pracę i znaczenie ogrodów działkowych dla zielonej przestrzeni miejskiej, dlatego już po raz drugi wszystkie stowarzyszenia ogrodowe mogły ubiegać się o środki w otwartym konkursie prowadzonym przez samorząd Mazowsza – mówi Michał Olszewski zastępca prezydenta.

Nagrodzone dotacją projekty dotyczą m.in wymiany bram, budowy ogólnodostępnych toalet, instalacji oświetleniowej czy przyłącza do wodociągu. Niektórzy działkowcy chcą za otrzymane środki wyremontować aleje ogrodowe, a jeden z beneficjantów kupi rębak do gałęzi. Pieniądze trafią m.in. do ROD „BIAŁOŁĘKA DWORSKA” oraz ROD „SADY ŻOLIBORSKIE”.

Na terenie Warszawy jest 151 Rodzinnych Ogrodów Działkowych zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców i kilkanaście innych stowarzyszeń opiekujących się ogródkami na terenie miasta.

Podobnie jak w ubiegłym roku pomoc finansowa to efekt Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2021 realizowanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *