Warszawscy akademicy powalczą o status najlepszych europejskich juniorów i młodzieżowców w lekkiej atletyce

BIELANY. Przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio czekają nas jeszcze dwie duże imprezy lekkoatletyczne. W mistrzostwach Starego Kontynentu do lat 20 i 23 wystąpią zawodnicy bielańskiego AZS-AWF.

Zawody młodzieżowców (U-23) zaczynają się już dzisiaj i potrwają do 11 lipca br. w Tallinie (Estonia). Do kadry zakwalifikowali się reprezentanci AZS-AWF Warszawa. Największą gwiazdą „Biało-Czerwonych” będzie specjalistka od sprintów krótkich na płaskim dystansie oraz przez płotki. Pia Skrzyszowska będzie jedną z głównych faworytek do złota w płotkarskim biegu na 100 metrów. Wystąpi również w sztafecie 4×100 m. Honoru męskich płotkarzy będzie bronić 22-letni Krzysztof Kiljan, który ma już spore doświadczenia na seniorskiej arenie. W tym roku reprezentował Polskę na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu.

Swoich przedstawicieli Bielany będą miały także na rzutniach. O finał rzutu dyskiem powalczy Nina Staruch, natomiast w pchnięciu kulą i rzucie młotem wystąpi Ewa Różańska. Stołecznym „rodzynkiem” w męskich konkurencjach rzutowych będzie Piotr Goździewicz (pchnięcie kulą). Grono warszawskich młodzieżowców startujących w Tallinie uzupełniają: Julia Słocka (siedmiobój) oraz Anna Gryc (400 m ppł oraz sztafeta 4 x 400 m).

W tym samym mieście w dniach 15-18 lipca br. będą rywalizować przedstawiciele „królowej sportu” w kategorii U-20 (juniorzy). W 62-osobowej kadrze znalazł się tylko jeden akademik. Tomasz Ratajczyk będzie walczyć o medal w konkursie rzutu młotem. Największą gwiazdą naszego teamu będzie specjalistka od biegu na 400 metrów – Kornelia Lesiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *