Huta Warszawa stawia na redukcję CO2

BIELANY. W związku z poważnymi planami redukcji emisji CO2 przedstawianymi przez ArcelorMittal Europe Long Products prezes Zarządu ArcelorMittal Warszawa Marek Kempa powołał w czerwcu 2021 roku Zespół Roboczy do realizacji zadań w ramach korporacyjnego programu redukcji emisji CO2 – czytamy w komunikacie wydanym przez bielański zakład.

W zespole znaleźli się: Zbigniew Kołak (kierownik zespołu), Marian Eliasz, Adrian Maszke, Artur Gierwatowski.

Celem Zespołu będzie podjęcie i realizacja działań prowadzących do redukcji pośredniej i bezpośredniej emisji CO2 poprzez poszukiwanie i wdrożenie rozwiązań technologicznych, technicznych i organizacyjnych.

– Czeka nas długoletnia praca. Koncern zakłada, że do 2030 roku zredukujemy emisję o 30%, a do 2050 roku nasze Huty staną się zeroemisyjne. To bardzo trudne wyzwanie i wymaga od nas dużego zaangażowania. Ochrona środowiska naturalnego to cel nadrzędny. Przekłada on się obecnie na poszukiwanie rozwiązań, które sprawią, że nasza produkcja będzie mogła przetrwać w warunkach europejskich, być opłacalna i konkurencyjna – mówi Zbigniew Kołak i podkreśla, że ceny pozwoleń na emisję CO2 nieustannie rosną.

– Przekonanie o konieczności działań, prowadzących do ograniczenia emisji CO2 jest coraz bardziej powszechne. Nasi klienci coraz częściej domagają się od nas produktu, który ma niski ślad węglowy. To nie jest moda, która przeminie. Coraz więcej państw żąda od producentów obniżenia śladu węglowego również poprzez zakup odpowiednich surowców. Dotyczy to zarówno motoryzacji jak produkcji budowlanej – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *