Złoto i rekord życiowy Pii Skrzyszowskiej podczas młodzieżowych ME w lekkiej atletyce!!!

BIELANY. Zawodniczka AZS-AWF Warszawa wygrała w Tallinie rywalizację na 100 metrów przez płotki w czasie 12,77 s.

Pomyśle wieści napłynęły do nas z Tallina. Podczas trzeciego dnia rozgrywanych w stolicy Estonii Mistrzostw Europy do lat 23 w lekkiej atletyce „Biało-Czerwoni” wreszcie doczekali się Mazurka Dąbrowskiego. Zawodniczka AZS-AWF Pia Skrzyszowska triumfowała w biegu na 100 metrów przez płotki.

Trenowana przez swojego ojca, 20-letnia warszawianka, była jedną z głównych faworytek finałowej rozgrywki. Do końca musiała jednak walczyć o zwycięstwo z reprezentantką „Trójkolorowych” Cyreną Mayelą-Sambą. Ostatecznie to Polka triumfowała. Uzyskany przez nią czas 12,77 s jest jej nowym rekordem życiowym. Francuzka osiągnęła wynik gorszy o 0,03 s. Niespodzianką jest trzecia lokata innej płotkarki znad Wisły. Klaudia Wojtunik po raz pierwszy w karierze złamała barierę 13 sekund (12,97 s), co dało jej brązowy krążek.

Finałowy rezultat Pii jest o 0,03 s lepszy od jej dotychczasowego rekordu życiowego (uzyskanego w czerwcu tego roku w Hengelo) i o 0,08 s lepszy od minimum olimpijskiego do Tokio. W stolicy Japonii Polka wystąpi na swoim koronnym dystansie 100 metrów przez płotki oraz w sztafecie 4×100 metrów.

One thought on “Złoto i rekord życiowy Pii Skrzyszowskiej podczas młodzieżowych ME w lekkiej atletyce!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *