Tomasz Ratajczyk z AZS-AWF Warszawa siódmym młociarzem Starego Kontynentu!

BIELANY. Świeżo upieczony mistrz Polski juniorów z Lublina (U20) zakwalifikował się do wąskiego finału w rywalizacji młociarzy podczas ME Juniorów w Tallinie (U20). Ostatecznie uplasował się na 7. pozycji, posyłając młot na 74,07 m. Triumfował inny Polak – Dawid Piłat.

Legitymujący się 6. wynikiem w stawce Tomasz Ratajczyk awansował do finału rzutem na odległość 71,88 m, co było trzecim rezultatem w drugiej stawce startujących oraz szóstym spośród wszystkich uczestników. Do finałowej rozgrywki zakwalifikował się również Dawid Piłat.

W finale Ratajczyk miał tylko dwa mierzone rzuty. W dłuższym uzyskał – 74,07 m, który pozwoli mu na zajęcie 7. miejsca. To wynik o blisko 3 metry krótszy od jego tegorocznego rekordu życiowego (76,83 m). Jego kolega z reprezentacji Dawid Piłat wywalczył złoty medal po dramatycznym konkursie. Polak prowadził do 5. kolejki z wynikiem 79,20 m. W szóstej próbie 12 cm dalej rzucił Niemiec Merlin Hummel (79,32 m). Piłata nie speszył jednak taki obrót sprawy. W ostatnim rzucie uzyskał odległość 79,59 m, bijąc rekord Polski juniorów o 9 cm i triumfując w zawodach.

Przypomnijmy, że Tomasz Ratajczyk to jedyny przedstawiciel bielańskiej „królowej sportu” podczas trwającego w stolicy Estonii, europejskiego czempionatu w kategorii poniżej 20 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *