Hutnik Warszawa zbroi się przed sezonem!

BIELANY. Czwartoligowy klub z Bielan – HKS Warszawa, wzmacnia się przed sezonem. Do kadry „pomarańczowo-czarnych” dołączyli Przemysław Szabat oraz Piotr Cudny.

Pierwszy z nabytków „Dumy Bielan” to zawodnik z bardzo ciekawym, piłkarskim CV. 35-letni obrońca triumfował na boiskach ekstraklasy w roku 2008 z Wisłą Kraków. Zanim trafił do pierwszego zespołu „Białej Gwiazdy”, przez cztery lata występował w rezerwach. Poza Wisłą Szabat przywdziewał trykoty takich klubów jak Wisła Płock czy MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Ostatnio reprezentował barwy III-ligowej Polonii Warszawa. Doświadczony obrońca pokazał swoją klasę  już w pierwszym sparingu przed sezonem. W wygranym spotkaniu 2:1 z KS Legionovia Legionowo popisał się fenomenalnym trafieniem z przewrotki.

Drugim wzmocnieniem Hutnika jest Piotr Cudny. 30-letni, ofensywny pomocnik trafił na Bielany na zasadzie transferu definitywnego z Mszczonowianki Mszczonów. Cudny w przeszłości występował w juniorach SMP UKS Bródno, MKS Polonii Warszawa, w drużynie Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa, a także w GKP Targówek, Mazurze Karczew, Józefovii Józefów, Mazowszu Grójec i Żyrardowiance Żyrardów. Pomocnik już wcześniej reprezentował pomarańczowo-czarne barwy – w rundzie jesiennej sezonu 2015/16. Zdobył wówczas 6 bramek w 17 meczach. Z kolei przez ostatnie pięć sezonów w barwach klubu z Mszczonowa wystąpił w 131 spotkaniach, strzelając 62 gole. 

Sezon 2021/2022 IV ligi mazowieckiej rozpocznie się 7 sierpnia. W pierwszej kolejce Hutnik Warszawa zagra na wyjeździe z Narwią Ostrołęka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *