Wystawa czasowa „Modnie na igrzyska” otwarta dla warszawiaków

ŻOLIBORZ. Od 15 lipca do 22 sierpnia w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie trwa wystawa „Modnie na igrzyska”

Odbywająca się w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki wystawa „Modnie na igrzyska” jest próbą pokazania jak na przestrzeni lat zmieniały się ubiory, w jakich polscy sportowcy reprezentowali nasz kraj na letnich oraz zimowych edycjach tej największej i najbardziej prestiżowej imprezy sportowej świata. W ramach ekspozycji prezentowane są  zarówno stroje defiladowe, w których biało-czerwoni maszerowali na stadionie podczas parady narodów w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk oraz te „startowe”, używane przez nich w rywalizacji o medale.

Uczestnicy wystawy zobaczą m.in. kożuszki z Zimowych Igrzysk w Grenoble (1968), które zrobiły taką furorę, że wielu Polaków wróciło do kraju bez nich, sprzedając je lub wymieniając na inne cenne przedmioty. Ekspozycja obejmuje także mundur Jana Kowalczyka ze zwycięskiego, jeździeckiego konkursu skoków przez przeszkody na Igrzyskach w Moskwie (1980) czy bluza królowej polskiego sportu, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej Ireny Szewińskiej, w której podczas Igrzysk w Montrealu (1976) stała na najwyższym stopniu podium, odbierając złoto za triumf w biegu na 400 m

Wystawa potrwa do  22 sierpnia. Można ją zwiedzać w godzinach funkcjonowania muzeum: wtorek, czwartek i piątek w godzinach 9-17, środa w godz. 9-20 i sobota-niedziela w godz. 10-17.

Więcej informacji na stronie https://www.muzeumsportu.waw.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *