Mamy medal Igrzysk Olimpijskich!

BIELANY. Długo przyszło nam czekać na radość z medalu naszych sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ale wreszcie jest.

Maria Sajdak, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann oraz Agnieszka Kobus-Zawojska (zawodniczka AZS-AWF Warszawa) wywalczyły srebrny medal w rywalizacji wioślarskich czwórek podwójnych.

Polki należały do faworytek finału. Na półmetku prowadziły jednak Chinki, a znaczną przewagę nad resztą miały także Niemki. Biało-czerwone walczyły o trzecią pozycję z Holenderkami.

W końcówce nasze zawodniczki przyspieszyły wyprzedziły Holenderki, a także Niemki. Z dobrze dysponowanymi tego dnia Chinkami nie miały jednak szans i ostatecznie sięgnęły po olimpijskie srebro, które jest jednocześnie 19. medalem dla polskiego wioślarstwa w historii igrzysk.

O podium otarła się czwórka podwójna mężczyzn w składzie Fabian Barański, Wiktor Chabel, Dominik Czaja i Szymon Pośnik (tych dwóch ostatnich to zawodnicy bielańskiego AZS-AWF), która zajęła czwarte miejsce podczas. Do medalu zabrakło 0,3 sekundy. Mistrzami olimpijskimi została osada holenderska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *