Bielańscy zawodnicy za tydzień rozpoczną walkę o medale w Tokio

BIELANY. Emocje po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio jeszcze nie opadły, a z końcem sierpnia czekają nas kolejne. Już 24 sierpnia rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie, w których udział weźmie dziewięciu sportowców ze stołecznych klubów sportowych.

Bardzo mocno trzymam kciuki za naszych reprezentantów na paraolimpiadzie w Tokio. Jestem pewna, że dadzą z siebie wszystko i osiągną zaplanowane rezultaty. Oczywiście szczególnie życzę powodzenia warszawskim zawodnikom, którzy już nie raz pokazali, że są w znakomitej formie. Powodzenia! – dopinguje Renata Kaznowska, wiceprezydentka Warszawy.

Wśród 89 polskich paraolimpijczyków o medale w Tokio będzie rywalizować siedmioro zawodników bielańskich klubów sportowych.

Z najlepszymi sportowcami na świecie w paratenisie stołowym zmierzy się Dorota Bucław z IKS AWF Warszawa, natomiast Kamil Otowski z IKS AWF Warszawa i Jacek Czech z UKS G-8 Bielany Warszawa powalczą o medale w parapływaniu. Pośród sześciorga polskich reprezentantów w paraszermierce aż czterech to warszawiacy, wszyscy z IKS AWF Warszawa – Adrian Castro, Kinga Dróżdż, Michał Nalewajek i Dariusz Pender.

Nominacje zostały wręczone zawodnikom i przedstawicielom misji paraolimpijskiej przez Prezydenta Andrzeja Dudę wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudę.

Szanowna rodzino paraolimpijska, drodzy zawodnicy i trenerzy – uczestnicy XVI letnich igrzysk paraolimpijskich w Tokio! – zwrócił się do reprezentantów Polski Prezydent RP, Andrzej Duda. Ogromnie się cieszę, że mogliśmy państwa przyjąć w pałacu prezydenckim i że mamy ten zaszczyt, mogąc wręczyć państwu nominacje paraolimpijskie. Mam nadzieję, że wszystkie trudności związane z pandemią udało się przezwyciężyć, a wy wrócicie do Polski z bagażem cięższym niż ten, z którym lecicie do Japonii – cięższym o wiele zdobytych medali. Jesteście ludźmi niezwykłego ducha i wykonujecie wspaniałą robotę wlewając nadzieję w serca wielu z nas – także tych, którzy borykają się z różnymi niepełnosprawnościami. Dzięki wam odzyskują oni sens życia. Powodzenia! – powiedział Andrzej Duda, Prezydent RP.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięli też udział m.in. wicepremier prof. Piotr Gliński, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, oraz Ambasador Japonii Jego Ekscelencja Akio Miyajima. Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego nie krył zadowolenia z faktu, iż po raz kolejny nominacje są wręczane przez Parę Prezydencką – podobna uroczystość miała miejsce w 2018, kiedy to Para Prezydencka wręczała nominacje Paraolimpijczykom w Belwederze przed zimowymi igrzyskami paraolimpijskimi w Pjongczangu.

Igrzyska paraolimpijskie to jedne z największych zawodów sportowych dla zawodników z niepełnosprawnościami fizycznymi na świecie. Paraolimpiada w Tokio rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 5 września 2021 r.

fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *