Zmiany w ruchu na Bemowie

BEMOWO. W piątek, 27 sierpnia, budowniczowie metra otworzą przejazd wschodnią jezdnią ul. Powstańców Śląskich przez skrzyżowanie z Górczewską. Na swoje stałe trasy wrócą tramwaje.

Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra kończy już przebudowę układu drogowego w pobliżu ratusza Bemowa. W piątek, 27 sierpnia, ok. godz. 22.00 otworzy wschodnią jezdnię ul. Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z Górczewską. Kierowcy jadący od ul. Połczyńskiej w stronę ul. Górczewskiej będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: do skrętu w lewo, jazdy prosto i skrętu w prawo. Za skrzyżowaniem z ul. Górczewską dostępne będą dwa pasy ruchu oraz wydzielony lewoskręt do skrętu w stronę ul. Bolkowskiej.

Trzy pasy będą także na drugiej jezdni. Przez pierwsze dwa tygodnie od wprowadzenia nowej organizacji ruchu (tj. do piątku, 10 września) na zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich na wysokości przystanku tramwajowego jezdnia będzie zawężona o lewy pas z uwagi na konieczność miejscowej wymiany konstrukcji jezdni.

Od godzin wieczornych w piątek, 27 sierpnia, autobusy linii nocnych N01, N42 i N43, a od soboty, 28 sierpnia, autobusy linii dziennych 112, 171, 190, 523 i Z10 jadące w stronę Bielan wrócą na „swoją” jezdnię i przystanki w tych samych miejscach co przed budową metra.

Przywrócony zostanie także przejazd dla tramwajów. W sobotę, 28 sierpnia, demontowany będzie rozjazd nakładkowy umożliwiający zmianę kierunku tramwajom linii 26 na wysokości ul. Czumy. Tego dnia trasa tej linii zostanie skrócona do pętli Cm. Wolski.

Od niedzieli, 29 sierpnia, na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii 10 i 26 oraz przestaną kursować autobusy linii zastępczej Z10 i tramwajowej 40.

Na ul. Powstańców Śląskich zostaną skierowane także tramwaje linii 13 i 23 oraz zastępczej linii autobusowej Z23. Te zmiany są związane z remontem torowiska na ul. Obozowej i wyłączeniem tam ruchu tramwajowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *